Qwerky Writer-Moderna pisaća mašina
🕑 2 min čitanjaOd pisaće mašine do kompjutera
Pisaće mašine su nekada predstavljale sastavni deo svake kancelarije. Njihov razvojni put je trajao 153 godine, a u jednom momentu bile su veličine klavira. Još davne 1714. zabeleženi su prvi pokušaji u njenoj izradi. Do dan-danas nije poznato da li je ta mašina ikad napravljena. Sve pisaće mašine koje su nastajale nisu mogle da budu brže od ljudskog rukopisa.
Istorija
Prva upotrebljiva pisaća mašina nastala je 1867. godine. Drugi model izašao je naredne godine. Došla je 1874. godina, a Kristofer Latam Šols je u partnerstvu s proizvođačem oružja Remington&Sons napravio pisaću mašinu koja se pojavila na tržištu. Elementi koji su se tada pojavila na pisaćoj mašini postali su standard. Moderne pisaće mašine našle su se u širokoj upotrebi tek nakon 1920. godine. Napredak je doneo da one dobiju drugačiji oblik i estetiku, ali je sve ostalo bilo isto. Ubrzo su kompjuteri i štampači počeli da potiskuju pisaće mašine. Početkom 21. veka proizvođači su postepeno počeli da obustavljaju proizvodnju pisaćih mašina. Kulminacija je bila 2011. godine, kada je ugašena i poslednja fabrika koja se nalazila u Mumbaju (Indija). No, nije sve tako crno. Pojavile su se moderne pisaće mašine. To su tastature koje teško da možete razlikovati od originalnih.
QwerkyWriter tastature
Svako ko se lati pisanja, oduševi se kad vidi pisaće mašine. U glavi mu je slika kako sedi u mraku s cigaretom i čašom dobre kapljice. Danas je to retkost, tehnologija je pregazila pisaće mašine. Kompjuteri i laptopovi nude više mogućnosti, te su praktičniji. Međutim, postoje ljudi koji se trude da otrgnu od zaborava pisaće mašine, tačnije prilagode ih današnjem načinu životu. Izdavaja se kompanija QwerkyWriter, koja je svojim proizvodima oduševila. Ako volite da pišete, na pravom ste mestu.
Kompanija je razvnoji put započela kao i mnoge druge start-up firme. Na ideju su došli tako što im se ponuda na tržištu nije dopadala, te su rešili da naprave svoju pisaću mašinu. Njihova tastatura poseduje identičan oblik kao pisaća mašina. Na prvi pogled, ona to i jeste. Svojim izgledom i dizajnom podseća dosta na stare Remington pisaće mašine.
Specifikacije tastature
QwerkyWriter tastature mogu se priključiti posebno na ekran, tablet i telefon. Jednostavno se povezuju sa wireless uređajima, a takođe poseduju bluethooth opciju. Tvroci su osmislili proizvod tako da podržava uređaje čija dijagonala ekrana može biti čak 26 cm! Postoji opcija da bude i nešto više, ali tu postoji limiti debljine monitora. Čuveni točak sa strane, kojim se na pisaćoj mašini prelazi u naredni red, ima identičnu funkciju.
Tastatura ima dugmad koja pod prstima pružaju isti osećaj kao kada kucate na originalnoj pisaćoj mašini. Fenomenalna je stvar što dobijate rezervne dugmiće. Dok kucate na tastaturi, pravi doživljaj nastaje kada čujete dobro poznat zvuk koji proizvodi pisaća mašina. Divan detalj, kompaniji čestitke na tome.
Baterija traje tri do četiri nedelje i to samo jednim punjenjem. To dosta zavisi od toga koliko često je koristite. Pomenuti period predstavlja prosek. Dimenzije tastature su 33 x 17 x 2.5 cm, a težina nešto više od jednog kilograma. Bluetooth tastature danas je teško pronaći. Prava su retkost, zato QwerkyWriter drži visoku cenu. Najjeftiniji model košta 299.99$!
Izvor:
https://nationalgeographic.rs/
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici.
Povezane vesti
Komentariši objavu
Trenutno nema komentara na ovu temu.
0